Найголовніші новини України та світу на 6 травня 2025 року

0
Найголовніші новини України та світу на 6 травня 2025 року

6 травня 2025 року стало днем, що поєднав у собі біль і надію, втрати і перемоги, пам’ять і нові починання. Україна продовжує боротися за свою свободу, водночас вшановуючи своїх героїв та культурних діячів.

Військові події та обмін полоненими

Цього дня відбувся значущий обмін полоненими між Україною та Росією. 205 українських захисників повернулися додому, серед них — оборонці Маріуполя та воїни з різних підрозділів Збройних Сил України. Обмін став можливим завдяки посередництву Об’єднаних Арабських Еміратів.

На фронті триває 1168-ма доба повномасштабної війни. За останню добу відбулося 200 бойових зіткнень. Українські захисники стійко стримують натиск окупантів, завдаючи ворогу значних втрат.

Атаки на Харків та Москву

Вночі 6 травня Росія здійснила масований обстріл Харкова, внаслідок чого постраждали кілька районів міста. У той же час, Москва зазнала атаки безпілотників, що призвело до закриття низки аеропортів.

Втрати ворога

За даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом минулої доби українські захисники знищили 1430 окупантів. З початку війни Росія втратила 22416 бойових броньованих машин.

Вшанування пам’яті Валерія Шевчука

6 травня на 86-му році життя помер видатний український письменник Валерій Шевчук. Автор численних історичних романів, новел і повістей, він залишив значний слід у літературі. Його твори, зокрема роман-трилогія «Три листки за вікном», принесли йому Шевченківську премію.

Свята та традиції

6 травня в Україні відзначають День піхоти Збройних Сил України — професійне свято найчисленнішого підрозділу сухопутних військ.

Цього дня також вшановують пам’ять святого Йова Почаївського, до якого звертаються з проханнями про зцілення та захист від зла.

Погода

За прогнозами синоптиків, 6 травня більшість території України накриють дощі. Температура вдень коливатиметься від 11 до 16 градусів, на сході та південному сході — до 25 градусів тепла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *